Second hand
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Second hand

Za sve ljude dobre volje :)
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 klasicna ili alternativna medicina?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
sab
Admin
sab


Broj poruka : 197
Datum upisa : 15.06.2011
Godina : 44
Lokacija : na pola puta izmedju dva grada

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimeSub Jul 02, 2011 7:44 pm

ja sam vise za alternativu
Nazad na vrh Ići dole
cika Kure
Admin
cika Kure


Broj poruka : 1041
Datum upisa : 11.06.2011
Godina : 52

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimeNed Jul 10, 2011 8:29 pm

Nesumnjivo da ima dobrih alternativnih resenja, ali ima i zilion onih koji to nisu. Zasad se drzim klasicne medicine
Nazad na vrh Ići dole
https://secondhand.serbianforum.info
cika Kure
Admin
cika Kure


Broj poruka : 1041
Datum upisa : 11.06.2011
Godina : 52

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimeČet Avg 11, 2011 6:55 pm

Evo da malo obrazlozim svoj stav. Draga mi Emina pati od migrene, ko u ostalom i 90% drugih zena Rolling Eyes , i nema tog alternativnog leka koji nije isprobala.
Znaci sve moguce cajeve, akupunkturu, akupresuru, jaja od japanske prepelice i ko zna sta se jos ne... I... nista.
Jedino sto pomaze je Avamigren. Ako ga uzme na vreme nema problema.
E sad. Ona je toliko gl... aj da ne preteram, al naivna bila da su je ubedili kako su jaja od japanske prepelice dobra za sve zive boljke i bolesti da ih je davala i nasoj Ivani protiv alergijskog bronhitisa. Tako je pre nekoliko godina zakacila salmonelu.
E kad je tad nisam ubio, mislim da nikad necu. Pa jebem ti mater nenormalnu. Ti si kao neki jebeni medicinar, a verujes u tako neke gluposti. NAmagarci te jedna belosvetska krmaca (njena koleginica koja joj prodavala ta jaja)...
Pre neki dan recimo Ivana dobila proliv. I odemo mi nesto kod Ukijevih i pricamo o tome kad ce moja sestra: "Eeeeee i Uki je imao i kuvala sam mu caj od stavolja!"
Tu bila i neka baba iz komsiluka pa i ona:" Da, da.. caj od stavolja je najbolji za to, ona zna tad i tad i tako to...
Ja gledam i ne verujem sta ljudi pricaju. U svakom slucaju utrapise oni Emini onaj stavolj.
Zato sam joj ocito bukvicu kad smo stigli kuci nervozan zanovetalo
Naravno primenili smo standardnu terapiju. Dijetetski rezim i sve proslo za 3-4 dana
Ili recimo primer one biljke sto raste po crepu, cuvarkuca. To je kao melem za sve zivo, a narocito kod bolova u uhu... E Emina je i to sranje probala... i naravno NISTA
Dok prvo ne izlecis nos i otpusis eustahijevu tubu mozes se jebati i s cuvarkucom i s kucepaziteljem ako ga imas.. a Otol kapi su zakon za bol u uhu
Meni ranije cesto isla krv na nos. Slabi kapilari pa puknu ujutru ili kad je jako vrucina i isto tako mi predlagali raznorazne travke da guram unutra i naravno nista.
Ako sam ne zaustavis krvavljenje mozes se slikati.
Moj tast isto ko Emina... prima se na sve zivo. Muce ga ledja, a imao je i operaciju srca i jos neke probleme.
Isao na one Najdanove krugove... kao tu ima neko zracenje. Ljudi dodju da stoje tu. Ostave pare kao za nekog sveca i to je to... naravno nista
Onda uzeo kosmodisk, pa neke meleme, pa onaj dormeo sto se stavi preko duseka, onu memorijsku penu...
Ja mu davno predlagao da na tom trosedu zameni federe onim elasticnim letvicama jer tu spava ceo zivot, al nista... kao dormeo mu pomaze...
Sad uzeo one patike sto se reklamiraju sto imaju zaobljen djon boze
I naravno ... NISTA. I dalje kuka i trazi okolo leka. Isprobao je i nekoliko lekara. Taman krene kod jednog pa mu nesto ne odgovara pa odustane, trazi drugog
Sve je to shit i navlaka da vam uzmu pare... no nek radi ko kako hoce
Nazad na vrh Ići dole
https://secondhand.serbianforum.info
valci
Admin
valci


Broj poruka : 621
Datum upisa : 16.06.2011
Godina : 46
Lokacija : tamo negdje nit vriti nit mimo nje

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 12:25 pm

a gle, ono ima nekih dobrih stvari, ima recimo kaj mi koristimo kremu jednu ili ti dođe ko melem od firme Pyrus a zove se mastiana i kaj je da je zakon je, za sve ranice, opekotine ono za regeneraciju oštečene kože jer ima u sebi maslinovo ulje, neven, kadulju i propolis i fakat djeluje ja sam dokaz jer meni jako puca koža na tabanima između prstiju, suši mi se pa bude ko kora i onda pukne pa nemogu na noge i peče, u jednom dopodnevu sam tri puta namazala i zalječilo se, tako da to mi je 100% super
e onda ima moja mama ti radi od majčine dušice, kadulje i još nekih trava ta ulja, i sad rekla seka kak je imala one gljivice na noktima kaj ti nadižu nokte nožne i žuti su zadebljani, veli da je u jednom tjednu dva puta namazala i da joj se na dva nokta povuklo, i isto je za ranice dobro, uglavnom neven, kadulja, majčina dušica, maslinovo ulje, propolis i takve biljke su dobre, al jbg to za tako te vanjske boljke, al za kičmu, zglobove i unutrašnjost to jako teško ima oni nešto kao kiropraktičari koji te istegnu i namjeste al ne kiro... neg nešto manje bolno i strašljivo, samo nikako da ih nazovem i odem tamo, bio prijatelj na štakama ošo k njima i sad hoda bez i tako..
e i bila jedna baba soka isto rukama rasturala žene nisu djecu mogle imat, nakon kaj ih je ona dohvatila imale su, a to sam isto 100% sigurna jer jedna među njima sam ja, moja seka, koja je bila 7 g. po umjetnim hodala i ništa, njezina kolegica, njena kuma i ja, i ono ima jako jako puno još uspjeha samo eto na žalost žena umrla, nasljedili je sin i kći ili snaha, kažu da su i oni dobri ali da je baba soka bila zakon bila je...
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO


Broj poruka : 840
Datum upisa : 16.06.2011

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 5:31 am

Kure, ne diraj fitnes patike, moja mama je na reklami boze
Nazad na vrh Ići dole
cika Kure
Admin
cika Kure


Broj poruka : 1041
Datum upisa : 11.06.2011
Godina : 52

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 7:58 am

Shocked boze laught laught laught
Nazad na vrh Ići dole
https://secondhand.serbianforum.info
BOBI-BO

BOBI-BO


Broj poruka : 840
Datum upisa : 16.06.2011

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimePon Avg 15, 2011 1:42 am

ja jos nisam videla, ali ljudi zovu, kazu da je na reklami...dugacka prica, ali svejedno...ja je slikala, poslala slike, i oni je metnuli...
tako da, fitnes patike ne diraj Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Nicky
Admin
Nicky


Broj poruka : 376
Datum upisa : 13.06.2011
Godina : 44

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 10:18 am

Verujem u alternativnu medicinu a klasicnu prihvatam sumnjicavo,injekcije da ne spominjem...Ne smem da rizikujem kad je Ognjan u pitanju,slusam doktore,ali stvarno nisam sigurna da li nam razni antibiotici vise koriste ili stete (dugorocno gledano) ne znam

K,sto se cuvarkuce tice,tu imam iskustvo pozitivno...
Posto oduvek grickam nokte,jednom mi zanoktica na palcu zagnojila,toliko sam duboko otisla . boze.Zavrsim ja na hirurgiji gde su mi na zivo sekli prst i to onako poprilicno i cedili jedno pola sata...sve sam zvezde videla.
E onda mi se mozda posle pola godine to isto desilo ali otac (koji me vodio onda kod hirurga i bio prisustan sve vreme)nije dozvolio da me ponovo seku i onda smo probali cuvarkucu (ne znam ko nam savetovao).Obavili su mi prst jednim listom i zavojem.List je omeksao i prilepio se uz prst posle par sati i narednog jutra zavoj mi je bio skroz mokar,kad smo skinuli,imali smo sta da vidimo,sav gnoj mi je taj list izvukao bez ikakvog mrcvarenja moli

Isto kad mi je Ognjan bio bolestan i nos mu bio zacepljen pa nije mogao nocima da spava normalno (bez obzira na kapi i fizioloski rastvor)jedne noci sam mu pored kreveta stavila ogromnu serpu caja od kamilice i obavila i serpu i njegova krevetac peskirima da isparava i da udise...Nijednom se te noci nije probudio i posle dve takve noci njemu je nos bio sasvim prohodan.


Neven je isto cudo,moja majka koristi melem koji sama pravi za bolove koje ima jer su joj noge prosarane bolnim venama,jedino joj taj melem pomaze,a nema sta nije probala.

Ne verujem u one stvari sto se reklamiruju (reklamiraju neku mast a ona samo sidu sto ne leci,ostalo sve boze )ali u "kućnu" radinost verujem.

Pa,pogledaj samo primer eserihije,mislim da nema leka koji nju moze iskoreniti,a uvin caj i caj od Ivanove trave (tako se valjda zvase)jedino delotvorni.


Jedno vreme sam se bas zainteresovala za oblast alternativne medicine i poskidale mnoge knjige,sad mi zao sto ih nisam bas temeljno procitala i sacuvala...Ali mogu opet da skinem.


Takodje pamtim slucaj jednog kolege mog oca kad sam bila dete.Oboleo covek od raka (mislim da je jetra ili zeludac bio,ne pamtim tacno).Doktori ga vec otpisali i nisu hteli da primenjuju nikakvu terapiju,otpratili ga kuci da ceka...
A njega neko nacucio tako da 40 dana nije nista jeo,samo je pio neki napitak (ne znam tacno koje biljke/voce/povrce su bile u pitanju_)...Covek i dan danas ziv moli
Nazad na vrh Ići dole
cika Kure
Admin
cika Kure


Broj poruka : 1041
Datum upisa : 11.06.2011
Godina : 52

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 10:35 am

Terapija izgladnjivanjem deluje kod odredjenog broja ljudi. I moj kolega je to prosao, medjutim stalno mu se vraca.
Imao prvo tumor na plucima, pa posle operacije na bronhu, a onda posle i te otisao na neku zlezdu iza oka.
Pio je svez sok od cvekle inace i to mu je dosta pomoglo.
Ovo za inhalaciju cajem je tako normalno. Mislim da bi i s klasicnim medicinskim inhalatorom imala slican rezultat... no opet necu da pametujem.
I ja naravno pijem caj, al samo kamilicu, ako ikako mogu da biram Very Happy
Mislim da je kod alternativne medicine najveci problem sarolikost. Svi se tu u sve razumeju i svako ima neke svoje recepte i savete da covek prosto ne moze da se snadje sta za sta sigurno valja i koga da poslusa
Nazad na vrh Ići dole
https://secondhand.serbianforum.info
Nicky
Admin
Nicky


Broj poruka : 376
Datum upisa : 13.06.2011
Godina : 44

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 10:39 am

To jeste...I ne deluje kod svakog isto,bas kao ni lek ne znam

Ali valja u nevolji sve probati...valjda ne znam
Nazad na vrh Ići dole
cika Kure
Admin
cika Kure


Broj poruka : 1041
Datum upisa : 11.06.2011
Godina : 52

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 10:51 am

U nevolji cesto nemamo dovoljno vremena. Zato je bolje imati tacno odredjene dijagnoze i terapije. Tu je klasicna u prednosti
Nazad na vrh Ići dole
https://secondhand.serbianforum.info
valci
Admin
valci


Broj poruka : 621
Datum upisa : 16.06.2011
Godina : 46
Lokacija : tamo negdje nit vriti nit mimo nje

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 8:23 pm

kako kad, pogotovo kad dođeš u krivu smjenu tj ne svom doktoru pa ti da krivu dijagnozu i krive ljekove, moje kad su bubine ja već znam, tu ne razmišljam, dam im sirup i amen, prođe za pola sata sve, aj imam sreće imaju jak imunitet, a kad bi se ogrebale i opekle e za to imam mastianu od pyrusa, al ostalo kaj preporučaju ništa, baš kako gore cure pišu domaća medicina je dobra, ti melemi i ulja tipa neven, majčina dušica i tako to
e da a čuvar kuće nama dobar za uho, kad mi bi zaštopano ja nakapam i dobro je
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO


Broj poruka : 840
Datum upisa : 16.06.2011

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimeNed Avg 21, 2011 7:01 am

ja neznam sta da kazem. nismo nesto posebno bolesni, ali kada jesmo, kombinujemo. ono sto su stari narodni lekovi sa medicinom. ja cesto imam problem sa upalom besike i mokracnih kanala ( nedavno sam cula da je to od previse sexa Shocked ) i ako na vreme popijem uvin caj, prodje, ali ako okasnim, bez antibiotika nece da prodje, a bas ne volim da trpim taj bol.
deca kada imaju temperaturu, mazem ih rakijom, mada dam im i efferalgan...
cuvarkucu jesam kapala deci u usi, kao i obican zejtin, pomoglo je. nekako te kapi izbegavam, svasta lose sam cula o njima.
a sad, da smo nesto vise bolesni, nismo. ja sam imala bolesnu kicmu, bolelo me u donjem delu, kocilo me, islla sam krivo...ma svasta. i jednom sam otisla kod nekog lika, zovu ga kostolomac, nesto mi dizao noge, i mene je proslo...mada, bol se vratio posle godinu-dve, pa sam od mamine drugarice dobila knjigu, i procitala je i vise me nikada ledja nisu bolela. ta knjiga je izlecila i mog druga, koji je bukvalno bio paralisan od bola, i od ujutro do uvece je procitao i ustao iz kreveta ko nov. e sad...verovati ili ne, meni se dogadjalo i ono sto sam videla svojim ocima, u to verujem...
a brate, volim i ja svasta probati, ne samo u medicini vec u svemu... razmislja
Nazad na vrh Ići dole
valci
Admin
valci


Broj poruka : 621
Datum upisa : 16.06.2011
Godina : 46
Lokacija : tamo negdje nit vriti nit mimo nje

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimeNed Avg 21, 2011 7:35 am

ček malo od čitanja knjige te prošlo ili je rešenje u knjizi, razmislja sad ću ja da budem plavuša Very Happy ono moja kičma u komi, preti mi invalidska kolica jewdnog dana
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO


Broj poruka : 840
Datum upisa : 16.06.2011

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimeNed Avg 21, 2011 8:39 pm

od onoga u knjizi. lepo objasni od cega boli i nauci te da eliminises bol...
Nazad na vrh Ići dole
cika Kure
Admin
cika Kure


Broj poruka : 1041
Datum upisa : 11.06.2011
Godina : 52

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimePon Avg 22, 2011 12:30 am

Pa bemo te blesavu oces jednom reci kako se zove ta knjiga jezik Rolling Eyes ne znam
Nazad na vrh Ići dole
https://secondhand.serbianforum.info
BOBI-BO

BOBI-BO


Broj poruka : 840
Datum upisa : 16.06.2011

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimePon Avg 22, 2011 12:41 am

pa sto ne pitate jasno ? dosadno

neznam kako se zove, u salonu sam, javicu kada stignem kuci
Nazad na vrh Ići dole
valci
Admin
valci


Broj poruka : 621
Datum upisa : 16.06.2011
Godina : 46
Lokacija : tamo negdje nit vriti nit mimo nje

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimeČet Avg 25, 2011 2:58 am

koja je to knjiga, daj piši autora i naslov možda ima i kod nas te knjige
Nazad na vrh Ići dole
sab
Admin
sab


Broj poruka : 197
Datum upisa : 15.06.2011
Godina : 44
Lokacija : na pola puta izmedju dva grada

klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitimeSre Avg 31, 2011 9:17 pm

Nicky ::
Verujem u alternativnu medicinu a klasicnu prihvatam sumnjicavo,injekcije da ne spominjem...Ne smem da rizikujem kad je Ognjan u pitanju,slusam doktore,ali stvarno nisam sigurna da li nam razni antibiotici vise koriste ili stete (dugorocno gledano) ne znam

K,sto se cuvarkuce tice,tu imam iskustvo pozitivno...
Posto oduvek grickam nokte,jednom mi zanoktica na palcu zagnojila,toliko sam duboko otisla . boze.Zavrsim ja na hirurgiji gde su mi na zivo sekli prst i to onako poprilicno i cedili jedno pola sata...sve sam zvezde videla.
E onda mi se mozda posle pola godine to isto desilo ali otac (koji me vodio onda kod hirurga i bio prisustan sve vreme)nije dozvolio da me ponovo seku i onda smo probali cuvarkucu (ne znam ko nam savetovao).Obavili su mi prst jednim listom i zavojem.List je omeksao i prilepio se uz prst posle par sati i narednog jutra zavoj mi je bio skroz mokar,kad smo skinuli,imali smo sta da vidimo,sav gnoj mi je taj list izvukao bez ikakvog mrcvarenja moli

Isto kad mi je Ognjan bio bolestan i nos mu bio zacepljen pa nije mogao nocima da spava normalno (bez obzira na kapi i fizioloski rastvor)jedne noci sam mu pored kreveta stavila ogromnu serpu caja od kamilice i obavila i serpu i njegova krevetac peskirima da isparava i da udise...Nijednom se te noci nije probudio i posle dve takve noci njemu je nos bio sasvim prohodan.


Neven je isto cudo,moja majka koristi melem koji sama pravi za bolove koje ima jer su joj noge prosarane bolnim venama,jedino joj taj melem pomaze,a nema sta nije probala.

Ne verujem u one stvari sto se reklamiruju (reklamiraju neku mast a ona samo sidu sto ne leci,ostalo sve boze )ali u "kućnu" radinost verujem.

Pa,pogledaj samo primer eserihije,mislim da nema leka koji nju moze iskoreniti,a uvin caj i caj od Ivanove trave (tako se valjda zvase)jedino delotvorni.


Jedno vreme sam se bas zainteresovala za oblast alternativne medicine i poskidale mnoge knjige,sad mi zao sto ih nisam bas temeljno procitala i sacuvala...Ali mogu opet da skinem.


Takodje pamtim slucaj jednog kolege mog oca kad sam bila dete.Oboleo covek od raka (mislim da je jetra ili zeludac bio,ne pamtim tacno).Doktori ga vec otpisali i nisu hteli da primenjuju nikakvu terapiju,otpratili ga kuci da ceka...
A njega neko nacucio tako da 40 dana nije nista jeo,samo je pio neki napitak (ne znam tacno koje biljke/voce/povrce su bile u pitanju_)...Covek i dan danas ziv moli


to je lecenje po brojsovoj terapiji
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





klasicna ili alternativna medicina? Empty
PočaljiNaslov: Re: klasicna ili alternativna medicina?   klasicna ili alternativna medicina? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
klasicna ili alternativna medicina?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Second hand :: Razno :: Zdravlje-
Skoči na: